Dočasné zdroje

U licencovaných databází jsou práva k přístupu označena zkratkou fakulty, ústavu nebo součásti JU:

AK [Akademická knihovna] BC [Biologické centrum AV ČR] JU [Jihočeská univerzita] TF [Teologická fakulta]

Případné problémy s přístupem do databází hlaste na email: vorel@lib.jcu.cz nebo sarauerova@lib.jcu.cz
Vždy uvádějte název databáze a svoji IP adresu, z které se do databáze hlásíte. Usnadníte tím vyřešení problému.

Zaměstnanci a studenti JU se mohou k databázím, které jsou mají vyznačenou dostupnost AK-JU připojit i z počítačů mimo JU pomocí VPN koncentrátoru.

U databází s možností připojení bez VPN, tedy prostřednictvím institucionálního připojení Shibboleth, je uvedena ikona Shibboleth.


 
BOOKPORT 
  Dostupnost: AK - JU do 30. 4. 2020
 

Bookport je služba poskytující neomezený přístup k českým, zejména odborným knihám formou předplatného. Nabízí aktuálně více než 5 200 titulů od  více než desítky českých nakladatelů. Knihy je možné číst on-line v prohlížeči, ale především off-line v mobilních aplikací pro Android a iOS (mobily, tablety a vybrané novější čtečky se systémem Android).

O službě - https://www.bookport.cz/o-sluzbe/

Stručná nápověda - https://www.bookport.cz/faq/

 
CAIRN - Bouquet Général
  Dostupnost: AK - JU do 23. 4. 2020
 

Bouquet Général je nejrozsáhlejší online časopiseckou kolekcí ve francouzštině. Zpřístupňuje přes 500 časopisů od 130 francouzských, belgických a švýcarských vydavatelství. Součástí jsou také plné texty 1300 kapesních encyklopedií z edic Que sais-je? a Repères dále přes 8000 vědeckých knih – monografie, konferenční sborníky a kolektivní díla.

Přístup k časopisům: https://www.cairn.info/Accueil_Revues.php
Přístup k e-knihám: https://www.cairn.info/ouvrages.php

 
MLA International Bibliograph with Full Text 
  Dostupnost: AK - JU do 30. 4. 2020
 

Jedna z nejrozsáhlejších databází pro studium jazyků a literatury z celého světa od Modern Language Association (MLA). MLA International Bibliography with Full Text obsahuje bibliografické záznamy pro miliony publikací a plný text pro více než 1 000 periodik.

Databázi od 1.1. 2020 naleznete mezi ostatními EBSCO databázemi na adrese http://search.ebscohost.com   

 
Oxford University Press (NOVINKA)
  Dostupnost: AK - JU do 30. 4. 2020
 

4 fulltextové databáze od světoznámého vydavatele odborné literatury. Možnost přístupu a stažení více než 30 000 e-knih.

Oxford Clinical Psychology -> www.oxfordclinicalpsych.com

Clinical Psychology poskytuje fulltextový přístup k více než 300 titulům v globálním vydavatelském programu klinické psychologie. Oxford Clinical Psychology, pokrývající širokou škálu specializovaných oblastí, poruch a způsobů jejich léčby, umožňuje uživatelům vyhledávat a procházet vysoce kvalitní informace z výzkumu a praxe.

Oxford Reference -> www.oxfordreference.com

Oxford Reference je přední online referenční produkt, který zahrnuje 25 různých tematických oblastí a sdružuje
2 miliony digitalizovaných záznamů napříč slovníky a encyklopediemi vydavatelství Oxford University Press.

Oxford Scholarship Online -> www.oxfordscholarship.com

Oxford Scholarship Online nabízí přístup k více než 16 000 akademických monografií ze slavného vědeckého seznamu Oxford University Press, který zahrnuje publikace napříč humanitními, sociálními i, přírodními vědami, medicínou a právem.

Oxford Medicine Online -> www.oxfordmedicine.com

Oxford Medicine Online je digitální platforma, která hostí prestižní lékařské tituly Oxford University Press. S více než
1 000 knih, z nichž mnohé obsahují exkluzivní digitální nástroje, jako jsou videa k dalšímu obohacení vašeho učení a praxe. Vyhledávat můžete např. podle specializace, profesního zařazení anebo podle jednotlivých sérií, např:

 

 

STATISTA
  Dostupnost: AK - JU do 31. 3. 2020
  Statista sdružuje statistické údaje o více než 80 000 tématech z více než 22 500 zdrojů a zpřístupňuje je ve čtyřech jazykových mutacích: němčině, angličtině, francouzštině a španělštině. Naleznete zde např. globální průzkumy spotřebitelů analyzující jejich nákupní chování, sociální vazby a využití médií v online i offline světě na základě údajů 700 000 spotřebitelů z 55 zemí, kteří byli dotázáni na 50 témat a 6 500 značek. Součástí Statisty jsou také tržní výhledy poskytující předpovědi a další ukazatele o digitální ekonomice a klíčových spotřebitelských trzích ve 150 zemích.
 

MENU