Dočasné zdroje bez přihlašování

Níže naleznete zdroje, které jsou volně dostupné pouze nyní v rámci nouzového stavu. K jejich použití se nemusíte přihlašovat pomocí vzdáleného přístupu ani pomocí Shibbolethu:

  1. Národní Knihovna ČR uvolnila pro studenty a učitele vysokých škol digitální knihovnu Kramerius (http://kramerius-vs.nkp.cz).
  2. Kramerius Národní technické knihovny ČR (https://www.techlib.cz/cs/2940-kramerius) je nyní také volně přístupný pro studenty a učitele vysokých škol především technických oborů.
  3. #Knihovnyprotiviru (https://protiviru.knihovny.cz/studenti.html).: Národní knihovna a Moravská zemská knihovna dočasně zpřístupňují téměř 59 milionů stran digitalizovaného obsahu, který byl dosud dostupný pouze z vlastních knihoven. Na stránce tak najdete odkaz na portál Knihonvy.cz, Digitální knihovnu a Google Scholar. Kromě toho zde najdete řadu dalších užitečných odkazů.
  4. Od společnosti Citace.com máme až do 30. dubna 2020 přístup do studijní kolekce české odborné literatury Pablikado. Kolekce obsahuje 59 časopisů a 44 knih. Seznam zdrojů v kolekci i možnost přihlášení najdete přímo na portálu (https://www.pablikado.cz/).

MENU